About

O profilaktyce choroby hemoroidalnej - kogo dotyczy?*)

WSZYSTKICH!!! Szczególnie tych, którzy nie chcą “dorobić się” w przyszłości takiego obrazu na ujściu przewodu pokarmowego.

Dlaczego?

Co druga osoba po 35. r.ż. ma tę dolegliwość. Co setny chory zgłaszający się do lekarza ma dolegliwości spowodowane chorobą hemoroidalną. “Popularność” schorzenia sugeruje, że znacząca liczba chorych nie stosuje żadnych działań profilaktycznych.

Dieta

Najlepszą dietą profilaktyczną jest tzw. “dieta śródziemnomorska” W linku obok (dostep w dn. 19.07.2020r) dieta i jej zasady sa dokładnie opisane. Od siebie dodam, aby unikać prduktów “zapierających: bananów, kakao, gotowanej marchewki itp. .

Nawadnianie organizmu

Odpowiednia “gospodarka wodna” jest równie wazna co właściwa dieta. Na pytanie: ile płynów na dobę powinnam/inenem przyjmować, zazwyczaj podaję najprostszą zasadę. Nalezy przyjmować tyle płynów dziennie aby mocz odsawany w ciągu dnia był bezbarwny. Należy również pamiętać, aby jednoczesnie z płynami nie dostarczać organizmowi “kilogramów” cukru. Woda, zielona herbata, kawa to właściwe płyny do nawadniania organizmu. Przy chorobach układu krążenia, nerek należy konsultować się w kwestii dobowej objętości przyjmowanych płynów ze swoim lekarzem prowadzącym!

Tryb zycia

Krótko mówiąc - trzeba się ruszać. Zwodowi kierowcy, informatycy, wszyscy pracujacy “na siedząco” są w grupie podwyższonego ryzyka choroby hemoroidalnej. Nie oznacza to, że zalecam uprawianie triatlonu czy biegania maratonów. Nawadnianie organizmu na właściwym poziomie zawsze powoduje konieczność częstszego oddawania moczu, Opuszczenie w tym celu stanowiska pracy wystarcza, aby poprawić odpływ krwi z dolnej części organizmu. Apeluję do Rodziców - odłączcie od netu swoich milusińskich, pobawcie się z nimi na świeżym powietrzu zamiast puszczać im kreskówki. *) nasze zalecenia wynikają z naszego 20-toletniego doświadczenia, mają niewiele wspólnego z zaleceniami Polskiego Klubu Koloproktologii, o NFZ nie wspomnę. Są znacznie bardziej restrykcyjne, ale dają jednocześnie większą szansę na wczesne wykrycie nowotworu.
Copyright © by Centrum HEMORON ® - Polska 2000 - 2020
hemoroidy.net
O profilaktyce choroby hemoroidalnej
:-)